خبرگزاری رسا:حضور متهمان در همایش‎های اهل سنت نادیده گرفتن خون شهداست

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری رسا، شیخ خالد الملا رییس مجمع علمای اهل تسنن عراق در واکنش به نشست اهل سنت در بغداد گفت: شهروندان سنی عراق احتیاج به همایشی ملی جهت تبادل نظر درباه مسائل سیاسی جدید عراق باتوجه به مصالح این کشور دارند. تنها هدف از برگزاری همایش‎هایی که به اسم اهل سنت در بغداد و اربیل برگزار شد، انتخابات آینده پارلمان است.

وی افزود: انتقاد و اعتراض به همایش اربیل به علت حضور شخصیت‎های خائن و تحت پیگرد قضایی بود. مسؤولان استان اربیل و سایر استان‎های عراق هیچ گونه اجازه و حقی برای ورود چنین اشخاصی در همایش‎های اهل سنت را ندارند.

رییس مجمع علمای اهل تسنن عراق اظهار داشت: متهمان قضایی باید هر چه سریعتر خود را به دستگاه‎های قضایی عراق معرفی کنند تا به جرایم آنان رسیدگی شود. حضور متهمان در اجلاسیه و همایش‎های اهل تسنن به منزله نادیده گرفتن حقوق شهدای بی گناه عراق است.

وی با اشاره به آزادسازی استان موصل از چنگال تروریسم تصریح کرد: همه مردم عراق از جنوب تا شمال با اهدای شهدا در پیروزی بر داعش  در شهر موصل سهیم هستند.

شیخ خالد الملا ادامه داد: داعش با چراغ سبز و همراهی برخی از سیاستمداران شرکت کننده در همایش اهل تسنن در استان اربیل وارد خاک عراق شد.

وی خاطرنشان کرد: همه شرکت کنندگان در همایش بغداد باید برای حل مشکلات عراق در دوران پساداعش با ائتلاف ملی و اقلیم کردستان هماهنگ و همراه باشند و احترام مردم این کشور را با عدم اجازه به ورود مجدد خائنان به عراق حفظ کنند./۹۹۴/ب۹۰۲/د

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *